[vc_row][/vc_row][vc_column][/vc_column][vc_column_text]

Ankara’da sosyal medya uzmanı arıyorsanız hem görsel üretme hem de sosyal medya ve google algoritması konusunda uzman olmasına dikkat edin. Kurban bayramında koyun, ramazan bayramında şeker fotoğrafını siz de paylaşabilirsiniz. Ürün ya da hizmetinizi en iyi anlatan fotoğraf ve videolar oluşturarak işletmenize daha fazla insan çekebiliriz.

İyi Yere Dükkan Açın

Eski esnaf abilerimizin kesin kanaat getirdiği bir konu var ki; iyi yere dükkan açmak. Dükkanınız iyi yerde olursa müşteri kitleniz artar etkileşiminiz çoğalır. Sosyal medya tüm dünyada işletmeler adına yepyeni kapılar açtı. En iyi yerde açılmış dükkanı günlük 300-400 müşteri ziyaret ederken sosyal mecrada oluşturacağımız ilgi çekici bir görsel kolayca 3000-4000 görüntüleme alabiliyor. Üstelik gerçek dükkanda fiziksel şartlar çok sınırlı. Çoğu zaman ürünlerinizden seçim yapıp birkaçını sergileyebilirsiniz. e-dükkanınızda böyle bir sınır yok. Ürettiğiniz ya da satışını yaptığınız tüm ürünleri detaylı olarak sergileyebilirsiniz.

Sosyal Platformlarda Kaybolup Gitmeyin

Ürünleriniz ya da hizmetiniz kusursuz, herşey tamam. Paylaşım da yapıyorsunuz ama beklediğiniz geri dönüş olmuyorsa burada devreye biz giriyoruz. Müşteri davranışlarını nasıl analiz edeceğimizi biliyoruz. Hedef kitlenizi istediğiniz kadar spesifik seçin kesinlikle onlara ulaşmanızı sağlarız. Örneğin beli ince gösteren korse satmak istiyorsunuz. Paylaştığınız fotoğraf ya da videoyu tüm sosyal medya kullanıcılarının görmesine gerek yok. Türkiye’de ya da Ankara’da yaşayan, 25 yaşından büyük, cinsiyeti kadın olanlar hedef kitlenizse tam da onlarla iletişime geçmenizi sağlayabiliriz. Hatta doğum sonrası için özel bir ürününüz varsa bu kriterlere 1,2 ya da 3 yıl önce evlenmiş seçeneğini ekleyip muhtemelen yeni doğum yapmış kadınları hedefleyebiliriz.

Herkes Fenomen Olmak Zorunda Değil

Sosyal medya fonemenlerinin toplumun her kesimden takipçileri vardır. Sizin işletme olarak buna ihtiyacınız yok. Box eldiveni satıyorsanız 1 milyon takipçiniz olsa da satışlarınız iyi olmayabilir. 80 milyon nüfusun kaçı box eldiveni almaya ihtiyaç duyar? 80 milyon rakamını sosyal medya kullananlar, sizi talip edenler, box eldivenine ihtiyaç duyanlar ve sizin markanızı tercih etmesi için sebebi olanlar şeklinde elersek geriye 3-5 kişi kalır.

Tıklamalara, Beğenilere ve Takipçi Kazandıranlara Aldanmayın

Maalesef ülkemizde sosyal medya yönetimi yanlış anlaşılmış durumda. Sosyal mecra takipçi ve beğeni satanlarla dolu. Bir gönderinin altındaki beğeniler, internet sitenizin fazlaca tıklanması satışlarınızı artırmıyorsa hiç bir şey ifade etmez. Klasik esnaf söylemi olarak dükkandaki kuru kalabalık asıl müşterinize ulaşmanızı da engeller.

e-Dükkanınıza Bi Kahve İçmeye Geliriz Artık

Sosyal medya ve web sitesindeki e-dükkanın başarısını gördükten sonra gerçek dükkanında küçülmeye hatta kapatmaya giden çok işletmeci gördüm. İşletmecinin işçiliği ve stresi azalırken kar oranı inanılmaz yükseldi. En küçük işletme için bile dükkan kirası, stopaj, elektrik, su, yemek, personel gibi masrafların yarısı ile e-dükkanda müthiş işler yapılabilir.

Bize ulaşın, ürün çekimi, görsel oluşturma, ürün tanıtım videosu ve sosyal medya alanındaki uzmanlığımızla sizi yukarılara taşıyalım.

[/vc_column_text][vc_row][vc_column][vc_btn title=”Tıkla Ara” color=”turquoise” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-phone” link=”url:tel%3A05367142947||” button_block=”true” add_icon=”true”][/vc_column][/vc_row]