[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Bu yazımızda düğün fotoğraflarında nasıl durmanız gerektiğiyle ilgili bilgiler ve birkaç poz tüyosu vereceğiz. Günlük hayatta pek azımız kamera karşısına geçeriz. Çeşitli sebeplerle fotoğraf ya da videomuz çekiliyor olsa bile duruş ve poz bilgimiz olmayabilir, olması da gerekmez. Gelin damat pozları dış mekan için sınırsız kombinasyon demektir. Mekanı ve mevsimsel doğal canlılığı kullanarak çok güzel fotoğraflar çıkarılabilir. Peki siz dış mekanda bu doğa olaylarının neresinde olacaksınız?

Düğün fotoğraflarında ana konu eşinizin ve sizin birlikteliğiniz, birbirinize olan sevginiz ve düğüne hazır jilet gibi bir damat, prensesler gibi bir gelin olmanızdır. Tüm çekim boyunca bu akıldan çıkarılmamalı. Ne kadar mutlu olduğunuzu, eğlenceyi en çok sizin hak ettiğinizi fotoğraflara yansıtmak fotoğrafçınızın ustalığına kalmış. Geçmişte skandal düğün fotoğrafları çok çekildi hala çekiliyor. Siz bir skandalın parçası olmamak için gayret edin 🙂

[/vc_column_text][vc_single_image image=”966″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

Güzel düğün fotoğrafları için yapmanız gereken çok şey yok aslında. Siz bakışlarınızda sevginizi gösterin gerisini biz hallederiz. Süreki gülmeye çalışmayın. Birbirinize ya da birlikte uzaklara bakarken muhabbetle bakın. Yüzünüzde hep aynı ifade olması da sıkıcı olabilir. Bazen fazlasıyla gülümsemeniz bazen huzurlu bir ifade vermeniz düğün albümünüzün yapısına olumlu etki eder.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”967″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

Eğer fotoğraflarda nasıl görüneceğinizi çok önemsiyorsanız çekim öncesinde ayna karşısında prova yapabilirsiniz. En azından poz verirken yapılan genel hatalara hakim olursanız fotoğrafçınızın işi kolaylaşır, görsel kalite artar. Fiziksel yapınızı iyi tanıyın. Her insanın farklı fiziksel yapısı var. Fiziksel yapının yanında mizaçta önemli. Mizacınıza ters hareketler yapıp kendinizi zorlamayın. Aksi halde samimiyetsiz fotoğraflar çıkar ortaya. Bizim en çok dikkat ettiğimiz konu budur çekimlerde. Çok eğlenceli, yerinde duramayan bir çiftten dramatik duruşlar beklemek, ağır kanlı babacan yapılı insanlara uzak doğu dansları yaptırmak belge niteliğindeki anı fotoğraflarına bir ihanet olur.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”969″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

Her insanın daha güzel göründüğü bir açı vardır. Güzel çıktığınız fotoğraflarda nasıl durduğunuza nasıl bir ifade takındığınıza bakın. Ellerinizin yumruk şeklinde durması sert bir görüntü oluşturur. Ayaklarınız yan yana asker gibi durmasın. Bir adım öne atmanız hem dengenizi kolay sağlamanızı sağlar hemde fotoğrafa bir hareket hissi verir.  Hep dik durmaya çalışın göbeğiniz varsa içeri çekin ama bu gayretin kasıntılı bir ifade oluşturmamasına da dikkat edin. Farklı düğün pozları istiyorsanız eşinizle bunu ne kadar başarabileceğinizi önceden değerlendirin.

[/vc_column_text][vc_single_image image=”971″ img_size=”large” alignment=”center”][vc_column_text]

Yazımın başında değindiğim gibi siz birbiriniz seviyorsanız, eşinizle evlenmekten dolayı mutluysanız doğal olun içinizden geldiği gibi davranın. Emin olun çok beğeneceğiniz bir düğün albümünüz olacak. Şayet zorla evlendiriliyorsanız lütfen bizimle iletişime geçmeyin 🙂

Değinmek istediğim bir önemli nokta da kendinizle barışık olmanız. Fotoğraflarda farklı görünmeyi talep etmeyin. Eskiden fotoğrafçılar vesikalık fotoğraflarda sizi tanınmaz hale getirir, en tanınmaz hale getirebilen fotoğrafçı en başarılı fotoğrafçı olurdu. Sizi anlatan, evlenirken nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunuzu gösteren size ait bir düğün albümü için kendiniz olun, doğal olun.

[/vc_column_text][vc_btn title=”Tıkla hemen ara” color=”turquoise” size=”lg” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-phone” link=”url:tel%3A05367142947||” button_block=”true” add_icon=”true”][ult_createlink title=”Düğün Fotoğrafları Ne Zaman Çekilmeli?” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fwww.ebaajans.com%2Fdugun-albumu-dis-mekan-cekimi-ne-zaman-yapilmali%2F||” link_hover_style=”Style_3″ text_color=”#2374dd” border_size=”1″][/vc_column][/vc_row]